Kategorie

OFERTA PRODUKTÓW

OFERTA PRODUKTÓW

Filtry

OFERTA PRODUKTÓW

Anody magnezowe / TYP C – ANODA MAGNEZOWA Z GWINTOWANĄ WTOPKĄ STALOWĄ I BLASZKĄ STALOWĄ

W asortymencie naszego sklepu internetowego znajduje się szeroki wybór części zamiennych do urządzeń znajdujących się w wielu domach i lokalach – mianowicie do zbiorników ciepłej i zimnej wody, podgrzewaczy, skraplaczy i wymienników ciepła. W tej kategorii prezentujemy anody magnezowe typu C, a także korki do nich. Części te występują w wielu rozmiarach, dzięki czemu można dobrać właściwy model do większości zbiorników.

Niezbędne elementy zamienne

Anody magnezowe typu C mają postać pręta o długości kilkudziesięciu centymetrów - w naszym sklepie online znajdą Państwo części o długości od 350 do 550 mm. Produkty różnią się również średnicą gwintu. Regularne wymienianie tych elementów pomaga w dbaniu o właściwy stan podgrzewacza wody. Odpowiadają one za ochronę katodową zbiornika – oznacza to, że przejmują na siebie największe skutki rozwijającej się korozji. Części te mają elektroujemny potencjał, a ich powierzchnia koroduje szybciej niż inne elementy podgrzewacza. Częste wymienianie zapobiega zużywaniu się prętów, a w konsekwencji pomaga w zapewnieniu wydajnego działania podgrzewacza i w zapobieganiu jego uszkodzeniom.

Zwykle w jednym zbiorniku umieszcza się jedną anodę magnezową. W przypadku dużych urządzeń czasami można zamontować dwa takie pręty. Zwykle wymienia się je co 1-2 lata.

Typ C - na co wskazuje to oznaczenie?

Proponowane tu akcesoria należą do typu C. Są to wyroby z gwintowaną wtopką stalową oraz stalową blaszką. Poszczególne rodzaje pogrzewaczy i zbiorników mogą wymagać prętów i korków konkretnego typu, nie tylko C. Po części innego rodzaju o zapraszamy do pozostałych kategorii naszego sklepu internetowego.

Ocynkowane korki z uszczelką

Poza anodami magnezowymi w naszym sklepie oferujemy również pasujące do nich korki. Do wyboru znajdą tu Państwo końcówki ¾", 1” oraz 5/4”. Korki to elementy właściwe do anod magnezowych konkretnego rodzaju – zachęcamy wiec do przemyślanych zakupów. Razem z ofertą naszego sklepu zadbajcie Państwo o stan podgrzewaczy i zbiorników c.w.u.