Kategorie

OFERTA PRODUKTÓW

OFERTA PRODUKTÓW

Filtry

OFERTA PRODUKTÓW

Części do kuchenek / Dysze do kuchenki gazowej

Dysze do kuchenek gazowych

Te niewielkie części nie są drogie, a mogą mieć kluczowe znaczenie dla eksploatacji kuchenki gazowej. Dlatego warto mieć zawsze pod ręką zapasową dyszę do kuchenki gazowej. Odpowiedni rodzaj znajdziesz w tym dziale.

Dysza to część kuchenki gazowej przypominająca niewielką śrubę umieszczoną pod palnikiem. Z czasem może ulec zardzewieniu, a nawet wykruszyć się. Inne usterki dysz zdarzają się rzadziej, ale są możliwe. Warto więc przy okazji naprawy kuchenki sprawdzać, w jakim stanie są dysze i ewentualnie zdecydować o ich wymianie na nowe. Aby jednak dokonać wymiany, najpierw trzeba wiedzieć, jakiego rodzaju dysze do kuchenek gazowych kupić. Najpopularniejsze są dwa opisane poniżej rodzaje.

Dysza do kuchenki gazowej na propan-butan

Takie rozwiązanie zdarza się zdecydowanie rzadziej, ale trzeba o nim wspomnieć. Najczęściej kuchenki na propan-butan zdarzają się na wsiach czy w domkach letniskowych, a więc wszędzie tam, gdzie nie ma przyłącza gazowego. Sprawdzenie, czy potrzeba dyszy do kuchenki gazowej na propan-butan, czy na gaz ziemny, jest bardzo proste. Wystarczy zwrócić uwagę, czy gaz do kuchenki pochodzi z butli. Jeśli tak, oznacza to kuchenkę na propan-butan.

Dysza do kuchenki na gaz ziemny

W większości domów mamy do czynienia z kuchenkami na gaz ziemny. Będą one wymagały osobnego rodzaju dysz. Poza przeznaczeniem, dysze do kuchenek gazowych trzeba dobrać też wielkością do palnika. W tym dziale znajdziesz m.in. dysze do kuchenek gazowych marek Amica i Indesit.