W okresie 20-24.05.2024 sklep stacjonarny będzie zamknięty.
Zamówienia internetowe realizować będziemy od 27.05.2024
Kategorie

OFERTA PRODUKTÓW

OFERTA PRODUKTÓW

Filtry

OFERTA PRODUKTÓW

Części do kuchenek / Termopary, Elektromagnesy do zaworu

Termopary i inne części do kuchenek gazowych

Zarówno termopara, jak i elektromagnesy do zaworów, to bardzo ważne części do kuchenek gazowych. Ich awaria może mieć bardzo groźne konsekwencje. Przy wymianie warto wybierać sprawdzone części zamienne.

Rolą termopary jest zabezpieczanie pieca czy innego gazowego urządzenia przed nadmiernym przegrzaniem. Z tego powodu termopara jest bardzo ważnym elementem, którego prawidłowe działanie może decydować o bezpieczeństwie podczas gotowania. Inną współpracującą z nią częścią są elektromagnesy do zaworów, które biorą udział w procesie odcinania gazu, gdy temperatura rośnie powyżej bezpiecznego poziomu. Nieprawidłowe działanie tych elementów dość łatwo pomylić z innymi popularnymi usterkami kuchenek gazowych. Jeśli jednak pozostałe części do kuchenek zostały sprawdzone i nie stwierdzono w nich wad, prawdopodobnie trzeba wymienić termoparę lub skontrolować elektromagnes do zaworów.

Najczęściej ich awaria skutkuje:

  • Nagłym gaśnięciem palnika
    Dzieje się tak, gdy termopara nie wyczuwa gazu w palniku i odcina jego dopływ, a wymiana termopary powinna rozwiązać problem.
  • Zmniejszeniem ognia w palniku
    Powodem jest działanie termopary tylko w ograniczonym zakresie. Często dzieje się tak po samodzielnych przeróbkach, gdy skręcone razem przewody nie są całkowicie drożne.
  • Zgaśnięciem płomienia od razu po puszczeniu palnika

Masz do czynienia z którąś z tych awarii? Dobierz części zamienne lub skontaktuj się z nami, jeśli nie możesz wybrać odpowiedniego podzespołu.