Kategorie

OFERTA PRODUKTÓW

OFERTA PRODUKTÓW

Filtry

OFERTA PRODUKTÓW

Części zamienne do kotłów / Okładzina izolacyjna komory spalania

W piecach, kotłach, komorach spalania oraz innych miejscach, gdzie konieczne jest wykonanie izolacji ogniotrwałej, można wykorzystać sprzedawane przez nas okładziny ceramiczne. Oferujemy szeroki wybór rozwiązań, jesteśmy więc pewni, że bez problemu znajdą Państwo płytę, która idealnie wpasuje się w istniejącą czy też nowopowstającą konstrukcję.

Okładziny izolacyjne do kotłów, komór spalania i pieców

Proponowane przez nas produkty powstały z włókien ceramicznych z dodatkiem różnego rodzaju spoiw organicznych i nieorganicznych (należy podkreślić, że w składzie nie ma rakotwórczego azbestu), które poddano próżniowemu formowaniu. Dlaczego warto zdecydować się na takie płyty? Gdyż posiadają doskonałe parametry techniczne, jakie trudno odnaleźć w innych tego typu produktach. Do najważniejszych cech należy zaliczyć odporność na działanie wysokich temperatur (nawet do 1260°C) oraz wstrząsy cieplne. Ale to nie jedyne zalety. Zapewniają one również niski poziom przewodnictwa cieplnego, gwarantują także dobry poziom dźwiękochłonności. Warto podkreślić ponadto to, że okładziny izolacyjne do pieców, kotłów i komór spalania są materiałem lekkim, mogącym zastąpić inne, cięższe wagowo materiały. Bez problemu da się je przyciąć, ich montaż również nie nastręcza problemów. W naszej ofercie dostępne są płyty ogniotrwałe o różnych wymiarach, w razie potrzeby jesteśmy w stanie wykonać również produkt na specjalne zamówienie, wystarczy skontaktować się z naszym biurem w celu ustalenia szczegółów zlecenia.

Gdzie wykorzystać okładziny?

Do komór spalania, pieców, kominów i kotłów - to właśnie przy realizacjach tego typu konstrukcji sięga się zazwyczaj po sprzedawane przez nas płyty ogniotrwałe z włókna ceramicznego. Ale to nie jedyne ich zastosowanie. Poza izolacjami kotłów, komór spalania i pieców okładziny wykorzystuje się także przy budowie rurociągów, turbin gazowych oraz parowych czy reaktorów nuklearnych. Co więcej można z nich skorzystać przy wykładaniu drzwi, sufitów oraz ścian w miejscach narażonych na działanie wysokich temperatur, a także przy montażu duktów gazowych.