Kategorie

OFERTA PRODUKTÓW

OFERTA PRODUKTÓW

Filtry

OFERTA PRODUKTÓW

Kuchenki gazowe i elektryczne / Turystyczne elektryczne

Turystyczne kuchenki elektryczne

Kuchenki turystyczne kojarzą się zazwyczaj z urządzeniami na gaz. Tymczasem na rynku są też takie kuchenki elektryczne – ceramiczne i indukcyjne. Warto poznać ich zalety.

Kiedy gaz, a kiedy kuchenki elektryczne?

Gazowe kuchenki turystyczne można zabrać do plecaka, ruszając na biwak. Sprawdzają się też świetnie w szałasach czy domkach letniskowych, w których nie ma prądu. W wielu wiejskich posiadłościach mimo braku wody czy gazu można jednak znaleźć przyłącze prądu. W takich warunkach można podłączyć kuchenkę elektryczną. Nie wymaga ona dokupowania butli czy wkładów gazowych, więc sprawdza się w miejscach oddalonych od najbliższego sklepu.

Poza tym łatwo można jej użyć, podczas gdy niewprawionej w tym osobie trudno będzie bezpiecznie korzystać z butli gazowej. Warto też zwrócić uwagę na to, jak łatwo zmywalna jest płyta indukcyjna w porównaniu z pełną zakamarków powierzchnią gazowej kuchenki. Jest to więc perfekcyjne rozwiązanie do domów studenckich czy wynajmowanych mieszkań. Idealny prezent do pierwszego mieszkania młodego dorosłego.

Wygląd kuchenek turystycznych elektrycznych

Dużym plusem jest wygląd takich kuchenek. Gazowa świetnie sprawdza się na biwaku, ale do wielu wnętrz nie pasuje. Elektryczna z ceramiczną płytą indykcyjną wygląda tak samo, jak nowoczesne kuchenki indukcyjne stojące, z tym że możesz ją przenosić. Czerń ze stopniowo nagrzewającą się, coraz bardziej czerwoną płytą wygląda świetnie również w nowoczesnych pomieszczeniach.