W okresie 20-24.05.2024 sklep stacjonarny będzie zamknięty.
Zamówienia internetowe realizować będziemy od 27.05.2024
Kategorie

OFERTA PRODUKTÓW

OFERTA PRODUKTÓW

Filtry

OFERTA PRODUKTÓW

Zaciskowy system Viega Profipress G gaz / Systemy i artykuły instalacyjne / Złączki przejściowe

W Mag-Gaz oferujemy szeroki wybór artykułów instalacyjnych do profesjonalnych zastosowań. W tej kategorii zgromadziliśmy akcesoria przydatne przy montowaniu połączeń gazowych pozwalające na łączenie odcinków rur, jak złączki oraz kształtki. Proponujemy przejściówki Profipress G Viega, czyli marki, które znana jest na całym świecie z produkcji wysokiej jakości akcesoriów instalacyjnych.

Złączki Viega - instalacja, która przerwa na lata

Asortyment niemieckiego producenta jest bardzo zróżnicowany, dzięki czemu bez problemu można znaleźć potrzebne do danej instalacji złączki. Proponujemy przejściówki o różnych rozmiarach: zarówno te z gwintem wewnętrznym, jak i zewnętrznym o średnicy 1, 1/2 i 3/4". Złączki wykonano z brązu, czyli materiału charakteryzującego się dużą odpornością na działanie czynników atmosferycznych, korozję oraz ścieranie. Wyposażone są w profil SC-Contur, który wymusza nieszczelność w stanie niezaprasowanym, dzięki czemu brak izolacji zostaje natychmiast zauważony przez montera.

Kształtki Viega - by utworzyć połączenie pod kątem

Te przejściówki również wykonano z brązu, więc także posiadają podobne właściwości, co ww. złączki. Kształtki, dzięki specjalnej konstrukcji, tworzą szczelne połączenie. Wykorzystuje się je, by zmienić kierunek przepływu gazu, a także połączyć instalację z odbiornikiem, np. armaturą czy grzejnikiem. W naszym sklepie internetowym dostępne są kolanka o kącie 90° z profilem SC-Contur i uszczelką HBNR. Kształtki występują w wersji z gwintem 1/2 oraz 3/4".

Dlaczego przejściówki Viega?

Oferowane produkty posiadają zaprasowanie przed i za gniazdem elementu uszczelniającego, więc Klienci mają pewność, że utworzone z ich pomocą połączenia będą charakteryzowały się dużą wytrzymałością mechaniczną. Przejściówki Viega posiadają certyfikat do instalacji gazowych, dopuszczono je również do użytku z gazami technicznymi. Wykonywane są we własnych odlewniach, firma ma więc możliwość kontrolowania poszczególnych etapów wytwórczych. Wyroby produkuje się według ściśle określonych norm UE, co poświadcza certyfikat DVGW.