W okresie 20-24.05.2024 sklep stacjonarny będzie zamknięty.
Zamówienia internetowe realizować będziemy od 27.05.2024
Kategorie

OFERTA PRODUKTÓW

OFERTA PRODUKTÓW

Filtry

OFERTA PRODUKTÓW

Części do kuchenek / Pokrętła do kuchenek

Pokrętła do kuchenek gazowych

Jedną z części, która najbardziej rzuca się w oczy w przypadku kuchenek gazowych, są pokrętła. Czy wiesz, że takie części do kuchenek też można wymieniać na nowe? W tym dziale znajdziesz takie, które będą pasowały do każdej kuchenki.

Awarią, o którą jest bardzo łatwo w przypadku wieloletniego użytkowania kuchenki, jest zniszczenie lub zgubienie pokręteł. Kuchenka gazowa, która jest ich pozbawiona, prezentuje się gorzej, co ma znaczenie np. wtedy, gdy mamy zamiar ją odsprzedać. Jednak chodzi też o bezpośrednie zagrożenie wynikające z użytkowania takiego sprzętu, bo kurek trudniej jest przekręcić i nie wiadomo, na jakiej znajduje się pozycji.

Skutki uszkodzonego pokrętła w kuchence

Czasem zdarza się, że podczas gotowania pokrętło do kuchenki gazowej się stopi, co również utrudnia odczytanie znajdujących się na nim oznaczeń. W przypadku piekarnika zatarte oznaczenia temperatury na pokrętle kuchenki gazowej sprawią, że będzie trudno dobrać temperaturę do robienia ciasta czy innej potrawy. Groźniejsza sytuacja ma jednak miejsce, gdy nieświadomie użytkownik zostawi odkręcony kurek z gazem, bo nie jest w stanie odczytać na pokrętle od kuchenki gazowej, czy gaz jest zakręcony.

Pokrętła różnych marek

Znajdziesz tu zarówno pokrętła do kuchenek gazowych popularnych marek jak Amica czy Indesit, jak i uniwersalne części do kuchenek, które sprawdzą się niezależnie od modelu, jaki posiadasz. Wymiana kurków na nowe może sprawić, że kuchenka zyska zupełnie nowy wygląd, co ważne np. wtedy, gdy myślisz o wynajęciu mieszkania w którym stoi taki sprzęt lub chcesz sprzedać swoją kuchenkę gazową.