Kategorie

OFERTA PRODUKTÓW

OFERTA PRODUKTÓW

Filtry

OFERTA PRODUKTÓW

Części zamienne do kotłów / Elektrody zapalające i jonizujące

Elektrody zapalające i jonizujące do kotłów i podgrzewaczy gazowych wody

Mała, ale jakże ważna część. Elektroda zapalająca i jonizująca do kotłów i podgrzewaczy gazowych wody. Czasem jej wymiana wystarczy, by piecyk znów działał. W tym dziale znajdziesz wszystkie najpopularniejsze rodzaje. Charakterystyczny w piecykach gazowych jest błękitny płomień, który świadczy o obecności gazu. Jest on otrzymywany dzięki elektrodzie jonizacyjnej. Jeśli temperatura się podnosi, powstaje w niej prąd jonizacyjny. Transformator działa wówczas na elektrodę zapłonową – to wtedy wytwarza się iskra, a w piecyku pojawia się płomień. Nie ma on znaczenia dekoracyjnego – gdyby woda była podgrzewana, a płomień nie pojawiłby się, mogłoby dojść do wypadku.

Ważna część zamienna

Wystarczy wyobrazić sobie, że mieszkańcy wyjeżdżają na wakacje i nie wiedzą, że w tym czasie uruchomiony jest piecyk. Właśnie dlatego drobna część, jaką jest elektroda zapalająca i jonizująca do kotłów i podgrzewaczy gazowych wody, powinna być zawsze sprawna i okresowo wymieniana, gdy poprzednia zaśniedzieje lub zardzewieje.

Cena elektrod zapalających i jonizujących

Cena tego drobnego podzespołu zaczyna się od kilkunastu złotych. Ma on przy tym na tyle duże znaczenie, że nie ma sensu kupować go poza sprawdzonym sklepem z elementami instalacji gazowej. Wybieraj tylko takie elektrody, które są wykonane z odpowiedniego metalu i solidne. Zwracaj uwagę na producenta, który ma doświadczenie w produkcji tego typu elementów.