Kategorie

OFERTA PRODUKTÓW

OFERTA PRODUKTÓW

Filtry

OFERTA PRODUKTÓW

Skrzynki do gazu i drzwi gazowe / Metalowe

Montaż niektórych elementów inwestycji budowlanej jest szczegółowo regulowany przez prawo. Dotyczy to m.in. metalowych drzwi lub całych skrzynek gazowych, które stanowią zabezpieczenie dla głównego zaworu. Zgodnie z obowiązującymi przepisami zawór ten musi być umieszczony na zewnątrz, dzięki czemu w przypadku awarii możliwe będzie odcięcie dopływu gazu do całej instalacji. Akty prawne i rozporządzenia określają również wprost, jakie warunki musi spełnić zabezpieczająca ten istotny element skrzynka.

Skrzynki do gazu - na co należy zwrócić uwagę?

Zgodnie z aktualnymi przepisami skrzynka musi zapewniać odpowiednią wentylację. Istotne jest także tworzywo, z którego została wykonana – według prawa powinien być to materiał co najmniej trudno palny. Inwestorzy przed instalacją zabezpieczenia zaworu muszą zapoznać się także z ustaleniami, które regulują, gdzie powinno się je umieścić. Ważne jest, aby zachować odległość maksymalnie 10 metrów od budynku oraz wybrać miejsce, gdzie możliwe będzie zabezpieczenie zaworu przed szkodliwym wpływem m.in. opadów atmosferycznych. Dostępne w naszej ofercie skrzynki idealnie nadają się do montażu przy ścianie budynku lub we wnęce. Dzięki systemowi zabezpieczeń dostęp do nich jest stosunkowo łatwy, ale równocześnie uniemożliwia ingerencję osób niepowołanych.

Drzwi gazowe - metalowe zabezpieczenie najważniejszych elementów instalacji

Metalowe drzwi to kolejny przykład produktu, który ma zabezpieczać główny zawór instalacji gazowej. W tym przypadku również bardzo istotne jest wykonanie z materiału, nie będącego łatwą pożywką dla ognia. W naszej ofercie można znaleźć drzwi z metalu, które dodatkowo opatrzone są napisem informującym o potencjalnym zagrożeniu lub z szybkami, umożliwiającym zerknięcie do wnętrza bez konieczności otwierania. Nasze produkty dostępne są w kilku standardowych wariantach kolorystycznych. Do najpopularniejszych należą te wykonane w kolorze żółtym, brązowym lub szarym. Większość modeli drzwi z metalu dla wzmocnienia i ochrony przed rdzewieniem jest cynkowana. Trwałość farby, nawet w trudnych warunkach atmosferycznych, gwarantuje nanoszenie jej metodą proszkową.